Kiinteistöpalvelut

Oulun seudun koulutuskuntayhtymä tarjoaa terveelliset, turvalliset ja ajanmukaiset tilat Oulun seudun ammattiopistolle sekä Osekkin tiloissa vuokralla olevalle Oulun ammattikorkeakoululle.

Osekkin kiinteistöt sijaisevat Kempeleessä, Limingassa, Muhoksella ja Oulussa (Myllytulli, Pikisaari, Raksila, Kontinkangas, Kaukovainio, Sanginsuu, Haukipudas). Pudasjärven ja Taivalkosken yksiköt toimivat vuokratiloissa.

Osekkin omistamien kiinteistöjen kokonaisneliömäärä on 209 000 ja kiinteistöomaisuuden arvo noin 300 miljoonaa euroa. Vuodesta 1995 lukien Osekk on investoinut kiinteistöihin 180 miljoonaa euroa.

Kiinteistöpalveluyksikkö

Osekkin Kiinteistöpalvelut on 35 henkilön asiantuntija- ja palveluorganisaatio, joka vastaa Osekkin omistamien kiinteistöjen omistajahallinnasta ja ylläpidosta, kiinteistöjen tilahallinnasta sekä rakennuttamistoiminnasta ja turvallisuudesta. Lisäksi yksikkö vastaa kiinteistöihin liittyvien palveluiden järjestämisestä ja tuottaa itse kiinteistöjensä virastomestaripalvelut sekä osan puhtaanapidon- ja kiinteistönhoidon palveluista.

Kiinteistöpalveluyksikön toimisto on Oulussa osoitteessa Kiviharjuntie 6, 90220 Oulu. Postiosoite on PL 213, 90101 Oulu.

Yksikön johto ja hallinto
- vs. kiinteistöjohtaja Vesa Pitsinki p. 040 182 4381, vesa.pitsinki(at)osekk.fi
- toimistosihteeri Irja Jaakola, p. 050 522 4385, irja.jaakola(at)osekk.fi
- talousasiantuntija Marja-Liisa Heikkinen p. 050 598 1184, marja-liisa.heikkinen(at)osekk.fi

Siivous- ja virastomestaripalvelut, jäteasiat, turvallisuus
- turvallisuuspäällikkö Petri Walter, p. 050 4642005, petri.walter(at)osekk.fi
- palveluesimies Maarit Siivola, 050 3769630, maarit.siivola(at)osekk.fi (puhtaanapito- ja virastomestaripalvelut sekä jäteasiat)
- turvallisuuskoordinaattori Jani Juustila, p. 040 6705502, jani.juustila(at)osekk.fi (turvallisuus)
- turvallisuuskoordinaattori Jani Oikarinen p. 040 183 8505, jani.oikarinen(at)osekk.fi (turvallisuus)

Ulkoalueet ja opasteet
- kiinteistökoordinaattori Esa Kemppainen, 050 536 3845, esa.p.kemppainen(at)osekk.fi

Kiinteistöjen isännöitsijät:
- toimistoinsinööri Irma Kyllönen, p. 040 141 5431, irma.kyllonen(at)osekk.fi  
  (Metsäkouluntien, Muhoksen ja Virpiniemen Liikuntaopiston kiinteistöt)
- toimistoinsinööri Juha Palosaari, p. 050 594 8975, juha.palosaari(at)osekk.fi
  (Pudasjärven, Taivalkosken, Kotkantien, Pikisaaren, Kempeleen ja Limingan kiinteistöt)
- toimistoinsinööri Risto Stenberg, p. 050 658 55 (Haukiputaan ja Myllytullin kiinteistöt)

Kiinteistöjen sähkö- ja hälytyksiin liittyvistä asioista vastaa toimistoinsinööri Risto Stenberg, p. 050 65 855.

Vallinrannan koulutustila

Vallinrannan koulutustila sijaitsee Oulun Sanginsuussa osoitteessa Metsäkouluntie 8. Koulutustila on ensisijaisesti Osekkin sisäisessä käytössä. Tiloja voidaan vuokrata myös ulkopuolisille.

Koulutustilassa on
- koulutus-/neuvotteluhuone n.30:lle hengelle
- takkahuone
- kaksi saunaa
- keittiö
- pihalla grillikatos.

Koulutustilan lisätiedot ja varaukset (yhtymän ulkopuoliset):
- talousasiantuntija Marja-Liisa Heikkinen, marja-liisa.heikkinen(at)osekk.fi, p. 050 5981 184

Osekkin sisäiset varaukset hoidetaan Outlookin kautta.

 

Osekk bttom image