Kiinteistöpalvelut

Oulun seudun koulutuskuntayhtymä tarjoaa terveelliset, turvalliset ja ajanmukaiset tilat Oulun seudun ammattiopistolle sekä Osekkin tiloissa vuokralla olevalle Oulun ammattikorkeakoululle.

Osekkin kiinteistöt sijaisevat Kempeleessä, Limingassa, Muhoksella ja Oulussa (Myllytulli, Pikisaari, Raksila, Kontinkangas, Kaukovainio, Sanginsuu, Haukipudas). Pudasjärven ja Taivalkosken yksiköt toimivat vuokratiloissa.

Osekkin omistamien kiinteistöjen kokonaisneliömäärä on 209 000 ja kiinteistöomaisuuden arvo noin 300 miljoonaa euroa. Vuodesta 1995 lukien Osekk on investoinut kiinteistöihin 180 miljoonaa euroa.

Kiinteistöpalveluyksikkö

Osekkin Kiinteistöpalvelut on noin 50 henkilön asiantuntija- ja palveluorganisaatio, joka vastaa Osekkin omistamien kiinteistöjen omistajahallinnasta ja ylläpidosta, kiinteistöjen tilahallinnasta sekä rakennuttamistoiminnasta. Lisäksi yksikkö vastaa kiinteistöihin liittyvien palveluiden järjestämisestä ja tuottaa itse kiinteistöjensä vahtimestaripalvelut sekä osan puhtaanapidon- ja kiinteistönhoidon palveluista.

Kiinteistöpalveluyksikön toimisto on Oulussa osoitteessa Kiviharjuntie 6, 90220 Oulu. Postiosoite on PL 213, 90101 Oulu.

Yksikön johto ja hallinto
kiinteistöjohtaja Ollipekka Huotari, p. 040 141 5196, ollipekka.huotari(at)osekk.fi
- toimistosihteeri Irja Jaakola, p. 050 522 4385, irja.jaakola(at)osekk.fi
- talousasiantuntija Marja-Liisa Heikkinen p. 050 598 1184, marja-liisa.heikkinen(at)osekk.fi

Siivous- ja virastomestaripalvelut, jäteasiat
-
palvelupäällikkö Sirkka-Liisa Nissilä, p. 050 321 2551, sirkka-liisa.nissila(at)osekk.fi 
- tiimiesimies Maarit Siivola, 050-3769630, maarit.siivola(at)osekk.fi (puhtauspalvelut ja jäteasiat)
- tiimiesimiesTimo Ojanperä, p. 050 540 8382, timo.ojanpera(at)osekk.fi  (virastomestaripalvelut)

Ulkoalueet
- kiinteistökoordinaattori Esa Kemppainen, 050 536 3845, esa.kemppainen(at)osekk.fi

Kiinteistöjen isännöitsijät:
-
toimistoinsinööri Irma Kyllönen, p. 040 141 5431, irma.kyllonen(at)osekk.fi  
  (Pikisaaren, Myllytullin, Kontinkankaan,Teuvo Pakkalan kadun, Metsäkouluntien ja Muhoksen kiinteistöt)
- toimistoinsinööri Juha Palosaari, p. 050 594 8975, juha.palosaari(at)osekk.fi
  (Pudasjärven, Taivalkosken, Kotkantien, Kempeleen ja Limingan kiinteistöt)
- toimistoinsinööri Risto Stenberg, p. 050 658 55 ( Haukiputaan kiinteistöt)

Kiinteistöjen LVI-asioista vastaa toimistoinsinööri Arto Keränen p. 050 3027934, arto.keranen(at)osekk.fi ja sähkö- ja hälytyksiin liittyvistä asioista toimistoinsinööri Risto Stenberg p. 050 65855, risto.stenberg(at)osekk.fi.

Vallinrannan koulutustila

Vallinrannan koulutustila sijaitsee Oulun Sanginsuussa osoitteessa Metsäkouluntie 8. Koulutustila on ensisijaisesti Osekkin sisäisessä käytössä. Tiloja voidaan vuokrata myös ulkopuolisille.

Koulutustilassa on
- koulutus-/neuvotteluhuone n.30:lle hengelle
- takkahuone
- kaksi saunaa
- keittiö
- pihalla grillikatos.

Koulutustilan lisätiedot ja varaukset (yhtymän ulkopuoliset):
- talousasiantuntija Marja-Liisa Heikkinen, marja-liisa.heikkinen(at)osekk.fi, p. 050 5981 184

Osekkin sisäiset varaukset hoidetaan Outlookin kautta.

 

Osekk bttom image